Lazer epilasyon Amasya

Hem bayanlarda hem de erkeklerde son yıllarda en çok rastlanan problemlerden biridir tüylenme. Bazen genetik olmakla beraber hormonel durumlardan da kaynaklı tüylenme sorunu yaşanmaktadır. Önceleri çok az sayıda kişilerde bu problemlere rastlanırken günümüzde çoğu bayanın kâbusu haline dönüşmüştür. Lazer epilasyon Amasya merkezi, bu problemlerin lazer teknolojisinin ortaya çıkması ile ortadan kalktığını belirtmektedir.

Günümüzde doktorlar, tüylenme sorunu yaşayan çoğu kişiye lazerle yapılan epilasyon uygulamalarını önermektedir. Lazer epilasyon Amasya, lazerli epilasyon yönteminin 15 yıl içerisinde çok büyük adımlar atarak günümüze kadar geldiğini belirtmektedir. Teknoloji alanında ortaya çıkan yenilikler lazer teknolojilerine de yansımaktadır. Lazer yalnızca epilasyon alanında değil aynı zamanda başka hastalıkların tedavisinde de başarı ile kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon Amasya merkezimiz, epilasyon konusunda başarılı uygulamalara imza atmaktadır.

Lazerle yapılan epilasyon uygulamalar diğer klasik yöntemlere oranla daha kalıcı ve daha başarılı olmaktadır. Bir defada hızlı bir şekilde tüylerden kurtulabilirsiniz. Diğer yöntemlere nazaran acı vermeden hızlı bir şekilde tüylerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Tedavi süreleri kişiye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yaş, genetik yapı, hormonel durumlar bu süreyi etkilemektedir. Özelliklede kişinin kıl yapısı üzerinde çok etkilidir. Ten renginin açık ya da koyu olması kıl yapısının ince ya da kalın olması seans sürelerini baya uzatmaktadır. Tedavi oldukça vücutta çıkan kıllarda incelmeye ve zamanla yok olmaya başlar. Lazer epilasyon Amasya merkezi her yaştan kişiye lazer uygulamasını rahatlıkla yapmaktadır.

Lazer ile yapılan epilasyon uygulamalarının çok bilinen belli bir zararı yoktur. Fakat bu işlemi yaptırmaya karar vermişseniz mutlaka profesyonel kliniklerde işi bilen uzmanlara yaptırmanız gereklidir. Mesela koyu tenlilerde, fazla enerji verilerek yapılan epilasyon işlemi cilt üzerinde kabuklanma durumuna yol açabilmektedir. Kabuklanma sonrasında da ten renginde hafif değişmeler meydana gelebilmektedir. Renk değişimleri geçici olabileceği gibi kalıcı da olabilmektedir.
İşte bu gibi olumsuz durumlara maruz kalmamak için lazer epilasyon işlemini bu konuda deneyimli doktorlara yaptırmanız gereklidir.
Genel olarak işlem sonrasında vücudunuzda 1 ila 2 gün arasında bir süreyi kapsayan hafif kızarıklıklar görülebilmektedir.